سیمان سبزوار در مسیر توسعه پایدار

شرکت سیمان سبزوار در دی ماه سال 1382 تاسیس گردید.

شرکت سیمان سبزوار در دی ماه سال 1382 تاسیس گردید و از پیشرفته ترین ماشین آلات بهترین شرکتهای آلمان و ایتالیا و اتریش مانند AUMUND – POLYSIUS – TKF – HOVER & BOECKER – IBAU – ELIN – AZTEC - REDCOM .......... ساخته شد و با ظرفیت تولید روزانه 3400 تن کلینکر در سال 1387 آغاز بکار نمود.
سیمان سبزوار با اعتقاد به مشتری مداری و برآوردن نیازهای واقعی مشتریان همواره در جهت ارتقاء هرچه بیشتر کیفیت محصولات خود و خدمت به مشتریان محترم کوشش نموده و در این راستا تلاش می کند با به خدمت گرفتن فن آوری های جدید ارتباطی، همواره به عنوان یک مشاور در کنار مصرف کنندگان محصول خود بوده و تضمین می نماید نیاز مشتریان خود را در اسرع وقت پاسخگو بوده و اطلاعات لازم را در محل مصرف در اختیار آنان قرار دهد.
محصولات :
سيمان سبزوار در جهت کسب رضایت مشتریان و تحویل محصولی با کیفیت مطلوب، کنترل و نظارت خود را از ابتداى توليد (معدن) تا بارگيرى سيمان از كارخانه برعهده داشته و در جهت افزايش كيفيت و همچنين يكنواختى پارامترهاى كيفى محصول خود، قدم هاى بزرگى را بر پايه اصل دانش و صداقت پيموده است و از همان ابتدا اقدام به دريافت پروانه كاربرد علامت استاندارد براى سه محصول توليدى شامل سيمان تیپ 325-1 و 425- 1 و سيمان تیپ 2 نموده است.

ويژگى هاى محصولات توليدى:
هر دو سيمان از محصولات توليدى كارخانه بوده ودر استاندارد ملى ايران به شماره استاندارد 389 تحت عنوان سيمان تیپ 1 با رده مقاومتى 325 و 425 ناميده مى شوند.
سيمان توليدى 425-1 به سبب كيفيت مناسب مواد اوليه و بهره مندى از تجهيزات مدرن و پيشرفته در تنظيم مواد، پخت و آسياب ويژگى هاى متمايز و ممتاز زير را دارا مى باشد:
2- مقاومت فشارى 28 روزه برابر 20± 500 كيلوگرم بر سانتى متر مربع.
3- امكان بارگذارى سريعتر نسبت به سيمان هاى ديگر.
4- عملكرد مطلوب تر در ساخت قطعات پيش ساخته و پيش تنيده
5- قابليت قالب بردارى زودتر نسبت به سيمان هاى نوع 2 و سيمان پرتلند پوزولانى.
6- امكان استفاده از آن در سازه هاى سنگين و نازک.
7- كاهش عيار سيمان مصرفى براى دستيابى به مقاومت يكسان بتن.
8- پايابى بيشتر بتن ساخته شده با آن
سیمان تیپ 2
اين سيمان يكى ديگر از محصولات توليدى كارخانه سيمان سبزوار بوده ودر استاندارد ايران به شماره 389 تحت عنوان سيمان پرتلند تیپ 2 ناميده مى شود.
مواردى از خواص و كاربردهاى آن به شرح زير مى باشد:
1- دارای مصارف عمده در ساخت ملات و يا بتن است
2- مقاومت فشارى 28 روزه آن 30± 500 كيلوگرم بر سانتى متر مربع.
3- سيمان پرتلند تیپ 2 نسبت به سيمان پرتلند نوع 425- 1 دير سخت شونده تر است.
4- به سبب مقاومت متوسط در برابر حمله سولفات ها در محيط هاى سولفاته متوسط، داراى كاربرد مى باشد.

428

پروژه های تمام شده

1250

اعضای تیم متخصص

1154

جوایز کسب شده